Małgosia Hałas – półfinalistką konkursu '' Człowiek bez Barier ''

Pragniemy Was poinformować że nasza koleżanka  zawodniczka Startu Wrocław Małgorzata Hałas Koralewska została zakwalifikowana do półfinałowej 15-stki plebiscytu organizowanego przez portal niepenosprawni.pl ” Człowiek bez Barier ”  O Małgosi można powiedzieć dużo ale przede wszystkim to że jest wspaniałą zawodniczką udowadniającą każdego dnia sobie i światu iż nie ma dla niej ” barier ”

Przypomnijmy sylwetkę tej zawodniczki która w bierzącym roku zdobyła wszystko to o czy marzy każdy sportowiec. Małgosia Hałas urodziła się w 1987r  i od urodzenia jest chora na chondodystrofię. Jako dorosła osoba ma zaledwie 130cm wzrostu i jest jedną z najsilniejszych kobiet na globie. W trakcie nauki w szkole średniej została zauważona przez jednego z trenerów sekcji podnoszenia ciężarów Ryszarda Tomaszewskiego i tak rozpoczęła się jej przygoda ze sportem. Podnoszenie ciężarów trenuje już od 10 lat ale dopiero wielkie  sukcesy zaczęła osiągać  około 2 lata temu.  Z początkiem tego roku wielu osób w tym trenerzy kadry paraolimpijskiej Mariusz Oliwa i Jerzy Mysłakowski wiedzieli że będzie to rok tej zawodniczki.

Do jej osiągnięć w 2014r zaliczamy  :

– Mistrzostwo Polski i rekordy Polski w wadze 67kg z wynikiem 95 kg, oraz rekord Polski w wadze do 61kg wynik 107 kg w rywalizacji PZSN „Start” zawodniczek niepełnosprawnych

Z dużym powodzeniem startując w grupie zawodniczek pełnosprawnych udowodniła że mimo swoich dysfunkcji potrafi walczyć. Jej rezultaty w rywalizacji osób pełnosprawnych :

– Mistrzostwo Europy Federacji GPC i rekord świata tej federacji w kategori wagowej do 60kg  wynik 94kg

– V-ce Mistrzostwo Świata Federacji WUAP

– Mistrzostwo Świata i  Rekord Świata Federacji WPF w kategori wagowej do 60kg z wynikiem 110 kg

Małgosia udowadnia każdego dnia że nie ma dla niej żadnych ”barier”  że niepełnosprawność nie jest w stanie jej w niczym ograniczać a tym bardziej w rywalizacji na pomoście.   Pokonuje ona   na codzień bariery nie tylko te w rywalizacji sportowej ale i te w życi codziennym  jak i finansowe. Na zdecydowaną większość zawodów w rywalizacji z osobami pełnosprawnymi jeździ na własny koszt. Jest osobą zaradną potrafiącą sama pozyskać fundusze jak i sponsorów. Od niej może uczyć się cała rzesza osób jak radzić sobie w sytuacjach bez wyjścia jak i tych beznadziejnych ponieważ uważa ona że takich sytuacji po prostu nie ma. W chwili obecnej otwiera ona swoje stowarzyszenie by móc pomagać młodzieży niepełnosprawnej wyjść z domów,   by pokazać osobom chorym że nie istnieje coś takiego jak ”bariery” że jeśli je mamy to tylko w psychice.

Szczerze i serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w plebiscycie portalu niepelnosprawni.pl gdzie zawodniczka wywodząca się z naszego środowiska i z naszej dyscypliny może pokazać światu że poprzez sport łamie wszystkie ”bariery”. Mamy nadzieję że popieracie  ten szczytny cel i razem z nami wspomożecie Małgosie w  głosowaniu które odbędzie się w dniach 10-25 listopada na portalu niepelnosprawni.pl

Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów bo postawa, charakter i upór Małgosi doprowadził ją na sam szczyt a jak do tej pory jedyne jej  nie spełnione  marzenie to medal na paraolimpiadzie.  Lecz znając jej upór i widząc jak ciężko pracuje na swój sukces nie mamy wątpliwości że już dziś jest ona jedną z kandydatek do medalu w Rio. By spełnić to marzenie musi jeszcze otrzymać klasyfikację medyczną lecz mamy nadzieję że to tylko formalność.

 

na siłe na sile2