Mistrzostwa Świata w Wyciskaniu Leżąc – Sundsvall / Szwecja 20-24.05.2015r.

Szwedzka Federacja Trójboju Siłowego jest organizatorem Mistrzostw Świata w Wyciskaniu Leżąc najbardziej prestiżowej federacji IPF. Zawody odbędą się w dniach 20-24.05.2015r. w mieście Sundsval słynącego z wyciskania, gdzie miejscowy Sundsvalls Atletklubb już 12-krotnie pod rząd wygrywał mistrzostwa Szwecji. Właśnie z tej miejscowości pochodzą znani zawodnicy jak Fredrik Svensson, Christoffer Öberg, Fredrik Jader, Amit Selberg Marcus Hirvonen. Relacja z tych zawodów będzie transmitowana w telewizji państwowej Szwecji. Miło poinformować, że na ostatni dzień mistrzostw, gdzie wystartują najciężsi zawodnicy i ciężary będą oscylować w granicach 400 kg zostały wykupiono wszystkie bilet wstępu na widownię, która może pomieścić około 800 osób. Do Sundsvall/Szwecja udaje się także dość liczna grupa wyciskaczy z Polski, ą to połączone mistrzostwa juniorek i juniorów od lat 18, 23 oraz seniorek i seniorów.
Polskę będą reprezentować wśród seniorek Justyna Kozdryk/Kraska Jasieniec wielokrotna medalistka i rekordzistka Europy i Świata w kategorii wagowej do 47 kg., gdzie oczywiście jest kandydatką do złota. Jest to nasza jedyna przedstawicielka w kategorii seniorek.
Oprócz Justyny na pomoście w Szwecji zobaczymy także silną ekipę juniorek do lat 23, wśród których znaleźli się między innymi Paulina Mularczyk/Eugen Knurów w kategorii wagowej 43 kg. Aleksandra Sobczyk/Relax Kamienna Góra będzie nas reprezentowała w kategorii wagowej 47 kg. Siostry Marta i Monika Sroczyk z Zielonych Łańcut wystartują w kategorii 52 kg oraz 57 kg. Tutaj liczymy na komplet medali a jakiego koloru okaże się niebawem.
Natomiast do lat 18 zobaczymy Sylwię Mularczyk/Eugen Knurów w kat.wag. 47 kg., Emilię Flis także z Knurowa, ale w kat.wag. 52 kg., Firek Zuzannę/MOKSiR Jastarnia w kat.wag 57 kg oraz Nikolę Zaborowską/Eugen Knurów w kat.wag. 72 kg. Tu także liczymy na kilka medali.
Wśród panów-seniorów mamy sześciu reprezentantów. W kategorii wagowej 59 kg, medalistów Mistrzostw Świata i Europy Dariusza Wszołę i Sławomira Śledzia/TKKF Śródmieście Legnica gdzie obaj są z szansami na medal. Adam Balawejder/UKS Pover Kuźnik Chorzów będzie nas reprezentował w kategorii 66 kg, gdzie będzie naprawdę ciężko o medal, a wszyscy zgłoszeni zawodnicy podali wyniki ponad 200 kg. Po zmianie kategorii wagowej zobaczymy Daniela Milera w kategorii 74 kg, gdzie także zapowiada się ciekawa rywalizacja o medale. W kategorii 93 kg wystartuje Jan Wegiera, gdzie czekamy na ciekawy pojedynek z Amerykaninem Adamem Mamolą, chociaż do tej rywalizacji mogą się dołączyć zawodnicy z Ukrainy, Rosji oraz Szwecji. W 105 wystartuje Tomasz Obcowski/UKS Pover Kuźniki Chorzów, gdzie o medal będzie trudno i aby zwyciężyć w tej kategorii trzeba już wyciskać grubo ponad 300 kg.
W juniorach do lat 23 Polskę będą reprezentować miedzy innymi w kategorii 59 kg Paweł Hadas/Rybak Władysławowo a w kategorii wagowej 66 kg Andrzej Paszko/Zieloni Łańcut. Szymon Czerwiński/Rybak Władysławowo wystąpi w kat.wag. 83 kg. Kandydatem do złota jest w kategorii 93 kg Mariusz Hintzke/Rybak Władysławowo, który dla przypomnienia w marcowych Mistrzostwach Polski zaliczył w pięknym stylu 280 kg. Dwaj reprezentanci Kamil Sypka/Tęcza Społem Kielce oraz Dawid Staszuk/Integracja Tarnobrzeg wystartują w kat.wag 105 kg. Ostatni z naszych reprezentantów Patryk Korczyński będzie nas reprezentował w najcięższej kategorii wagowej powyżej 120 kg.
W najmłodszej grupie juniorów do lat 18 wystartuje sześciu naszych reprezentantów. Paweł Porębny/Zieloni Łańcut wystartuje w kategorii wagowej do 59 kg z szansami na medal. W kategorii 83 Polskę będą reprezentować Szymon Glowienke/Rybak Władysławowo i Michał Kojder/Zieloni Łańcut, obaj kandydaci do medalu. Grzegorczuk Dawid/Pover Kuźnik Chorzów aktualny mistrz i rekordzista Polski wystąpi w kategorii wagowej 93 kg i tu także liczymy na medal. W kategorii 105 kg wystąpi Kamil Jagiełło/Kraska Jasieniec i w najcięższej kategorii wagowej 120+ kg Martin Tretyn/MOKSiR Jastarnia i obaj powinni wrócić z mistrzostw z medalami. Zapraszam do śledzenia relacji na żywo już w środę 20 maja o godz. 11.00 start najmłodszych zawodników do lat 18 kategorie wagowe 53-74 kg i trzymajmy kciuki za wszystkich naszych reprezentantów Link do transmisji: http://goodlift.info/live.php926

d80f3107c8

logo2

Link do transmisji: http://goodlift.info/live.php