VI Integracyjne Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym – Strzegom 06.11.2016 r.

Już po raz szósty spotkali się w Strzegomiu najlepsi zawodnicy i zawodniczki, aby rywalizować  o tytuły mistrzów w VI Integracyjnych Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, które odbyły się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Zawody odbyły się jak co roku w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, ul. Mickiewicza 2  a udział w nich wzięło 19 zawodniczek i 45 zawodników w tym zawodnicy niepełnosprawni z trzynastu klubów. Główny organizatorem zawodów był Klub Sportowy „Start” Strzegom w współorganizatorami Urząd Marszałkowski we Wrocławiu. Urząd Miejski w Strzegomiu, Starostwo Powiatowe Świdnica, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz Polski Związek Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego w Warszawie.

Kategorię kobiet do 57 kg wygrała Aleksandra Sobczyk z KS-MOSSiTF Relax Kamienna Góra, która zaliczyła 60 kg, uzyskując 76,26 pkt., a jej koleżanka klubowa, Anna Hypś zajęła drugie miejsce z wynikiem 55 kg i 67,26 pkt. Trzecie miejsce przypadło Sylwi Mularczyk z UKS Eugen Knurów, która wycisnęła sztangę o wadze 50 kg co dało jej 64,92 pkt. Kategorię powyżej 57 kg wygrała Aneta Szot z Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza zaliczając 100 kg i 97,6 pkt., drugie miejsce zajęła utalentowana osiemnastoletnia Klaudia Nowak z UKS Pover Kuźnik Chorzów – 87,5 kg i 90,66 pkt., a na najniższym stopniu podium stanęła  Kinga Moczydłowska z Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza  z wynikiem 95 kg i 86,05 pkt. Najlepszą zawodniczką mistrzostw w kategorii open, która otrzymała wspaniały puchar i nagrody rzeczowe została reprezentantka Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza Aneta Szot, która wycisnęła sztangę ważącą 100 kg i uzyskała 97,6 pkt.

Klasyfikację open juniorów do lat 16 wygrał Bartosz Tokarski z Relaxu Kamienna Góra  130kg/81,3 pkt. Zwycięzcą juniorów do lat 18 został Ivan Mykulanynets z Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnica 135 kg/90,77 pkt. Do lat 20 najlepszym zawodnikiem okazał się Konrad Piecha z Eugena Knurów – 145 kg/98,99 pkt., a wśród juniorów do lat 23 Adrian Świerczyński z Stowarzyszenia „Piękni i Zdrowi” Dzierżoniów – 190 kg i 116,85 pkt. Najlepszym zawodnikiem wśród zawodników  niepełnosprawnych został  61-letni Zbigniew Michen z Startu Wrocław, który od ponad 40 lat zajmuje się dźwiganiem ciężarów. Pan Zbyszek wycisnął sztangę ważącą 137,5 kg/ 96,15 pkt.

Najlepszymi zawodnikami zawodów wśród wszystkich startujących zostali: Artur Kiczuk/KS Team Wrocław – 225 kg/126,38 pkt., wyprzedzając minimalnie Andrzeja Łaskawskiego z Pover Kuźnik – 220 kg/126,08 pkt., trzeci był Robert Sacewicz z Teamu Wrocław – 217,5 kg/122,84 pkt. Klasyfikację drużynową wygrał KS Team Wrocław sumą 52 pkt. nad KS-MOSSiTF Relax Kamienna Góra z dorobkiem 50 pkt. i UKS Eugen Knurów – 44 pkt.

Uczestnicy mistrzostw zostali udekorowani medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi  ufundowanymi przez liczne grono sponsorów. Serdecznie podziękowania należą się prezesowi klubu Start Strzegom Markowi Rydwańskiemu  oraz tym wszystkim osobom, którzy pomagali Markowi w organizacji jak i podczas zawodów.

Autor : Grzegorz Leski